Tabliczki do znaków drogowych T-31

Informacje znajdujące się na znakach drogowych można uzupełnić o te, które występują na stosownych tabliczkach. Typów takich tabliczek jest całkiem sporo. Przykładem mogą być tabliczki do znaków drogowych T-31.

Zadaniem tych tabliczek jest zawiadomienie o kategorii tunelu. Występuje pięć odmian tabliczek T-31. Tabliczka T-31a ma za zadanie wskazywać na kategorię tunelu „A”. Dla tej kategorii nie obowiązują żadne ograniczenia ruchu dla pojazdów, które przewożą towary niebezpieczne. Druga z tych tabliczek informuje o tym, że tunel posiada kategorię „B”. W tunelach tej kategorii nie wolno przewozić towarów, którą mogą spowodować wybuch obejmujący bardzo rozległy zasięg. Przykładem może tu być skroplony gaz palny(LPG), który jest przewożony przez cysterny. Wybuch takiej substancji może doprowadzić do śmierci wszystkich ludzi będących w tunelu, a także zniszczenia wyposażenia oraz konstrukcji tunelu. Tabliczki do znaków drogowych T-31 umieszczane są wraz ze znakiem drogowym D-37, który oznacza tunel.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele informacji przydatnych dla wszystkich miłośników czterech kółek. Zapraszam także do udzielania się i dyskutowania w komentarzach!